OFICIAL | Corvinul Hunedoara a anunţat plecarea lui Marius Coman OFICIAL | Corvinul Hunedoara a anunţat plecarea lui Marius Coman
Costel Gâlcă luptă pentru Europa: „Trebuie să fim concentraţi la meciul nostru” Costel Gâlcă luptă pentru Europa: „Trebuie să fim concentraţi la meciul nostru”
Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?” Antrenorul care ar accepta imediat să vină la FCU Craiova: „De ce nu?”
Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off Cine arbitrează derby-ul Rapid - FCSB, din ultima etapă din play-off
Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!” Marius Şumudică agită apele înainte de derby-ul Rapid - FCSB: „Au câştigat primul lor titlu din istorie. Suntem la egalitate acum!”
Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot Arsenal se desparte de unul dintre cei mai vechi jucători din lot

VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0. Rezultatul nu mulţumeşte, dar nici nu încurcă cele două echipe

Superliga Publicat de Daian Cutu pe 4 mai 2024

FC Botoşani a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu FC Voluntari, într-un meci din etapa a opta a play-out-ului Superligii.

VIDEO | FC Botoşani - FC Voluntari 0-0, în direct la Prima Sport 1! Echipele de start:

• FC Botoşani: Kukic - Benzar, Sadiku, Miron, Ţigănaşu - David, Dican, Caputa - Florescu, Lopez, Ofosu
  • FC Voluntari: Fernandez – Boboc, Matricardi, Armaş, Ricardinho, Aliji - Raţă, Crepulja, Cascini - R. Popescu, Nemec

Minutul 90+4: Final de meci! Se termină 0-0.

Minutul 90+1: Fernandez scoate fabulos la reluarea din 3 metri a lui Lopez.

Minutul 74: Mitrov pătrunde din flanc şi trimite din unghi. Fernandez respinge o minge ce a atins şi bara.

Minutul 58: Lopez reia acrobatic în bară, apoi Fernandez respinge cu ceva emoţii.

Minutul 56: Cascini reia de la 22 de metri puţin pe lângă poartă.

Minutul 45+3: Pauză! Scorul 0-0.

Minutul 37: Popescu preia pe piept şi reia din careu, Kukic scoate de sub transversală.

Minutul 27: Din 6 metri, Popescu reia pe lângă, uşor incomodat de un adversar.

------------------------------------------------

Întâlnirea de astăzi poate fi decisivă în lupta pentru evitarea retrogradării. FC Botoşani ocupă locul 12 în clasament, cu 24 de puncte, iar în cazul unei victorii s-ar putea îndepărta de zona roşie. Moldovenii traverseazp o forma excelentă, având 3 victorii şi un egal în ultimele 4 etape.

De cealaltă parte, FC Voluntari se află la un singur punct de adversara sa directă de astăzi, însă ilfovenii nu au mai simţit gustul victoriei de 4 etapte, în care au acumulat 3 egaluri şi o înfrângere.

Ultima confruntare dintre cele două combatante s-a încheiat la egalitate, scor 3-3.